14Įrašas
Padaviau bilietą ir nepajutau, kaip aš jau sėdėjau lėktuve.
Sėdėjau prie lango. Skrydis truko
apie 4 valandas, nepajutau kada atskridom, nes buvau užsnūdęs. Išlipęs iš
lėktuvo, nuėjau ten kur ėjo visi žmonės, rankoje nešiausi portfelį, jame buvo
dokumentai Ėjęs link išėjimo pamačiau žmones, stovinčius su kortelėmis ir ant
jų užrašyti vardai ir pavardės. Savo pavardės nepamačiau, tad išsiėmiau lapuką
ant kurio buvo užrašytas Tokijas, Japonija, Ritsu. Ant vienos kortelės, kurią
laikė kažkoks vaikinas, jis atrodė kaip 19metų, buvo užrašyta „Ritsu“. Nuėjęs
prie jo angliškai paklausiau:
-Atsiprašau, mane atsiuntė Ritsu.
-Atsiprašau, mane atsiuntė Ritsu.
Tas vaikinas mane nužvelgė ir lyg
susimąstė.
-Taip. Gerai. Skrendam. ,-jis
atrodė sumišęs ir jo anglų tikrai buvo prasta. Aš anglų truputį pramokau
gyvendamas Londone dvejus metus.
-Ką? Gal kalbi Lietuviškai?
,-Piktai paklausiau.
-O taip! Jau išsigandau, kad man
teks kalbėti Angliškai. ,-Jis atrodė atsipalaidavęs. –Na eime greičiau, mūsų
jau laukia. ,-Jis nuėjo link išėjimo, o aš nusekiau jam paskui.
Vos išėjęs, pamačiau juodą
limuziną, prie jo stovėjo vairuotojas ir nusišypsojo pamatęs jį. Vairuotojas
atidarė duris ir jis įlipo. Aš dar vis stovėjau.
-Lipk greičiau, mes skubam.
Įlipęs į limuziną pasijaučiau
nejaukiai, jis buvo tikrai didelis, su tokiu dar nevažiavau. Limuzinas
pajudėjo, mes pradėjome važiuoti. Tokijas tikrai buvo nuostabus, visi pastatai,
reklamos, parduotuvės, tiesiog viliojo ir gundė akis. Urtei čia būtų rojus, nes
ji, manau tikrai mėgsta apsipirkinėti. Man už akių užsikabino didžiulis
pastatas su kažkokiu užrašu, jis buvo užrašytas hieroglifais, tad nesupratau
kas ten parašyta, bet pastatas buvo milžiniškas. Limuzine vyravo tyluma. Jis
nieko nekalbėjo, tiesiog žiūrėjo pro langą. Tik suskambo telefonas, jis pakėlęs
ragelį, pradėjo šnekėti-Japoniškai. Aš nė žodžio nesupratau ką jis šnekėjo. Tik
netikėtai jis baigė šnekėti.
-Atvažiavome.,-pasakė.
Aš ruošiausi daryti duris, bet jis
manę sulaikė.
-Vairuotojas tau jas atidarys.
-Aš ne koks turtuolis, kad man to
reikėtų. ,-piktai pasakiau.
Vairuotojas atidarė duris ir aš
išlipau. Mes stovėjome prie dviejų milžiniškų pastatų. Vienoje gatvės pusėje
buvo apie 9aukštų pastatas, kitoje gatvės pusėje buvo apie 7aukštų pastatas.
Jis neišlipo, o vairuotojas uždarė duris.
-Kuris pastatas pagaliau?!
,-užšaukiau atidaręs duris.
-Man niekas nesakė, kad tave teks
ir į vidų įvesti. ,-jis tiesiog vėl pasiėmė savo telefoną.
-Neisi? Na gerai, gali mane vežti
tiesiai atgal į oro uostą. ,-Aš įlipau į limuziną ir atsisėdau.
Jis persmeigė mane žvilgsniu.
-Na gerai lipam, nes kitaip tas
Ritsu užsius ant manęs. ,-Šį kartą jis išlipo pirmas iš limuzino, aš po jo. Jis
nuėjo link pastato šalia, kur stovėjo automobilis. Patraukiau iš paskos.
-Turi dokumentus?
-Kaip tu galvoji? ,-Pasakiau ne
savu balsu. Mano rankoje buvo portfelis. O šis kostiumas tikrai patogus.
Mes įėjome į vidų. Pastatas iš
išorės buvo didelis, o iš vidaus dar didesnis. Nieko įspūdingo, Londone buvo
didesnių, bet vis tiek būčiau nežinojęs kur eiti. Jis parodė kažkokią kortelę,
kažkokiai moteriai, kuri kažką pasakė, garantuoju kiniškai, kaip malonu kai
nieko nesuprantu. Kiek supratau mes patraukiame link lifto. Įlipę į liftą, Jis
paspaudė penktą mygtuką. Pakilome. Kur po galais-aš esu?? Ir ką tas asilas
Kostas mano?! Nepasakydamas nei kur dirba nei ko čia reikia. Susinervinau ir
sugniaužiau kumštį. Sustojome trečiame aukšte įlipo kažkokie du vaikinai,
vyresni už manę, galbūt Jo amžiaus. Vienas iš tų vaikinų gėrė kavą o kitas
kažką jam šnekėjo. Man ta jų kalba primena čiukčius.. Jie išlipo 4aukšte, ir
pagaliau mes pakilome į penktą aukštą. Vos tik atsidarė lifto durys, jis
patraukė į priekį. Šiame aukšte buvo keista atmosfera, jautėsi nuovargis ir
beprotybė, kad ir kaip tai keistai atrodytų, nepastebėjau šiame aukšte , nei
vienos moters. Jis pasuko į kažkokį kabinetą, kurio durys buvo atdaros. Jame
buvo penki stalai sudėti taip, kad kiekvienas sėdėtų prieš kitą asmenį, tik
vienas stalas buvo lyg „boso“ , ir prie jo sėdėjo kažkoks vyras kuriam galėjau duoti
25metus. Prie kitų stalų sėdėjo tik du žmonės, kitos vietos buvo tuščios. Ant
kiekvieno stalo buvo po kompiuterį, o kabineto gale buvo spausdintuvas. Taip
pat ant stalų buvo daug popierių ir visokių braižinių. JIS nusilenkė prieš
„bosą“ kartu kažką pasakydamas. Jis pažvelgė į manę, tiesiog norėdamas, kad aš
padaryčiau tą patį ką ir jis. Aš nusilenkiau, bet nieko nesakiau.
-Duok popierius.,-pasakė Jis. Aš
vadinu tą vaikinu JUO/JIS, nes aš nežinau to bukagalvio vardo.
Aš padaviau popierius vyrui,
sėdinčiam už stalo. Tas vyras juos peržiūrėjo ir kažką murmėjo. Jis numojo
ranka.
-Einam. ,-pasakė jis, patemdamas
mane už rankovės.
-važiuojam į oro uostą? ,-Kvailai
paklausiau.
-Norėtum, aš pažįstu boso
žvilgsnį, jam reikia ištaisyti juos ir tu juos turėsi perduoti Kostui, kad tas
slunkius pats negalėjo atvykti.
-O kur aš dėsiuos?! ,-užrėkiau ant
jo.
-Tai tam ir važiuojam į viešbutį!
,-užšaukė ir jis.
Išėję iš pastato, įlipome į
limuziną ir pradėjome važiuoti. Suskambo kažkokia keista melodija, aš į ją
nereagavau, nes per tą Kostą, aš pamiršau savo telefoną.
-Tai tu neatsiliepsi? ,-jis piktai
pažvelgė į manę.
-Aš neturiu telefono.,-net
nepažiūrėjau į jį, tiesiog žiūrėjau pro langą.
-Tai kas skamba tavo portfelyje?
Aš pasiėmiau portfelyje, ir tikrai
jame skambėjo ta keista melodija. Apieškojęs portfelį, radau atlenkiamą
telefoną. Pakėliau ragelį, nes Jis mane tiesiog „valgė“ žvilgsniu, sakydamas,
kad nutildyčiau tą kvailą muzikėlę.
-Alio? ,-pakėlęs ragelį pasakiau.
-Ar tau viskas gerai? ,-tai buvo
Kostas.
-Tavo tie popieriai buvo blogi.
-Tu grįžti jau?
-ne, važiuoju į viešbutį.,-aš
kalbėjau šaltai, o Kostas kalbėjo kažkokiu keistu balsu.
-Aš atvykstu.
Kostas padėjo ragelį. JIS į mane
žiūrėjo.
-Koks tavo vardas? ,-šaltai
paklausiau.
-Aleksas. Bet rimtai, kitą sykį tikiuosi,
kad Kostas nesiūs žmonių kurie nemoka Japoniškai.
Nuostabu Aleksas lopinskis, tiks,
vadinsiu jį lopu.
Mes atvykome į viešbutį, šį kartą
Aleksas ėjo kartu. Jis šnekėjo su kasininkę, ar kaip ją pavadinus.
-Turi pinigų? –paklausė jis.
Aš išsitraukiu iš portfelio
100jenų.
-Užteks tiek. ,-Jis juos paėmė ir
padavė moteriai. –Eime. ,-pasakė jis.
Jis ėjo link laiptų.
-Štai antras trečias aukštas,
24numeris. ,-Jis padavė man raktą. Ir išėjo.
-E, o tai kiek laiko aš čia būt
turėsiu??!
Jis nieko neatsakė ir tiesiog
prapuolė.
-Na ir pydaras.. ,-sumurmėjau ir
pradėjau lipti laiptais.
Na štai 24numeris, aukštas. Atrakinęs kambarį, likau sužavėtas.
Kambarys buvo tikrai geras. Per vidurį kambaryje buvo dvivietė didelė lova,
šone stalas aplinkui 4kėdės, didelis televizorius prieš lovą ir durys kaip
aišku į dušą ir tualetą.
-Nuostabu..,-uždariau duris ir
kritau į lovą nusnausti. Nesijaučiau gan gerai po skrydžio. Tik kažkas
pasibarškino į kambario duris. Aš nieko nesakiau, nes Japoniškai nemoku.
Netikėtai tas asmuo įėjo į kambarį. Tai buvo kažkokia moteris.
-Ko jums reikia? ,-aš kalbėjau
angliškai, atsisėdęs ant lovos krašto.
-A, kalbate Angliškai? Gal jūs
alkanas? ,-moteris taip pat pradėjo kalbėti angliškai.
-Ne, ačiū. ,-nusišypsojau. Aš
jutau, kad valgyti tikrai noriu, bet šiuo metu aš labiau noriu miego.
Moteris nusišypsojo.
-Jei ko nors norėsite, aš būsiu
apačioje, svečių salėje. ,-moteris nusišypsojo ir išėjo. Vos ji išėjo mano
skrandis sugurgė. Aš kritau į lovą ir bandžiau užmigti. AA, vėl tas skambutis.
Pakėliau ragelį.
-Nu?
-Tu viešbutį? ,-tai buvo Kostas.
-Nu.
Jis nieko nesakęs padėjo ragelį.
Aš užmigau.
Pabudau nuo klaviatūros
spaudinėjimo garso. Nuo klaviatūros? Atsimerkiau. Taip.. visgi čia buvo ne
sapnas, aš prieš savo akis mačiau tą patį stalą su keturiomis kėdėmis.
Atsisukau iš kur ėjo klaviatūros spaudinėjimo garsas.
-Ką tu čia darai?!!! ,-aš pašokau
iš lovos. Nes joje buvo Kostas, jis kažką rašė su kompiuteriu. Ir kaip po
velniais jis čia atsidūrė?? Nejaugi jis dėl to aną kartą skambino??
-Dirbu. Prižadinau? ,-jis
neatitraukė akių nuo ekrano. Jis buvo su akiniais, o plaukai krito į visas
puses.
-Dūxas tu!!! Visų pirmą kažkokį
šūdiną darbą pavedi man, kur net pats nesuprantu kam tau jo reikia ir dar
atsirandi čia iš niekur nieko?! ,-užšaukiau ant jo. Ir kam jam visa to? Gi jis
milijardierius..
-aš rašytojas. ,-jis net
nepažvelgė į manę ir aš dar labiau įsiutau.
-Ką tu rašai?! Jaučiu
kokius romanus, ane?!,- jis manę veda iš proto. Aš jo nekenčiu!!
-Šiuo metu rašau knygą,
bet rašau ir komiksus. ,-jis ramiai į manę pažiūrėjo.
Aš išėjau į balkoną,
reikėjo atsigaivinti nervus po tokio lopo įsiveržimo. Atsirėmiau į turėklus,
keista, kad mieste papūtė vėjas. Tai truputį, padėjo nuraminti nervus. Lauke
buvo tamsu, gatvėse jau degė šviesos, o aš nesiorientavau kiek jau valandų.
Parėjęs į kambarį pažvelgiau į Kostą piktu žvilgsniu ir atsisėdau ant kėdės.
Taip prasėdėjau apie valandą ir vos neužsnūdau, kol Kostas neužvertė
kompiuterio.
-Važiuojam.
-Kur? ,-mano akys jau
merkėsi.
-Į darbovietę.
Jis įsidėjo kompiuterį į
tašę, pasiėmė nuo lovos galo švarką ir nuėjo link durų..
-Galiu pasilikti?
,-sumurmėjau.
-Ne, vyksim atgal į
Lietuvą iš karto po to.
Man suskaudo raumenis ir
aš sustingau vietoje. Turbūt Kostas tai pastebėjo, nes jis priėjo prie manęs ir
padavė kažkokią tabletę.
-Kas čia? ,-kreivai į ją
pažiūrėjau.
-išgerk, pagerės.
Aš paėmiau jo tabletę, o
jis man padavė mažą buteliuką vandens. Išgėriau.
Kostas atidarė duris ir
mes išėjome. Prie pastato stovėjo raudona mašina, mašinos markė buvo audi.
Kostas atidarė jos
durelės.
-Lipk.
-Kieno čia mašina? ,-Aš
stovėjau prie mašinos.
-Nevogta, lipk greičiau.
,-Jis atsisėdo į vairuotojo pusę, o man teko sėstis prie jo.
Atvažiavome gan greitai į
jo vadinamą darbovietę.
-Palauk čia. ,-jis išlipo
iš mašinos ir nuėjo.
Aš pasilikau sėdėti
mašinoje ir pajutau, kad mano skrandis tikrai sugurgė. Kostas parėjo gal po
kokių 20minučių, jis net neparėjo, jis parbėgo, greitai įsėdo į mašiną ir aš iš
galo pamačiau, kad ateina tas pats vyras, vadinamasis „bosas“.
-Kas buvo? ,-Kostas jau
užvedė mašiną.
-Jam labai nepatiko tai,
kad aš perkūriau jo istoriją. ,-jis nusijuokė.
Mes važiavome greitkeliu
ir gan greitai.
-Tu alkanas? ,-jis manęs
paklausė.
-tai kaip tu manai?
-Važiuojame į kokį
restoraną?
-Tu gal juokauji?
,-milijardierius blet.. Aš niekaip negaliu jo suprasti, kam jis dirba mokytoju,
jei jis toks turtingas??
-Na važiuojame. ,-jis buvo
laimingas. Nejaugi būna tokia laimė, kai užsirauni ant „boso“?
Mes atvažiavome į kažkokį
restoraną, jis atrodė gan prabangiai.
-Tai čia tipo mes
valgysim?
-Tai kaip galvoji? ,-jis
juokėsi.
Išlipę iš mašinos nuėjome
link įėjimo, patarnautojas paėmė Kosto švarką ir parodė laisvą staliuką, jis
buvo atokiai nuo kitų, bent tai gerai, nes aš padoriai valgyti nelabai moku.
Visada kas nors iškrenta.
-Tai ko norėsi? ,-mes
atsisėdome prie stalo ir jis apžiūrinėjo meniu. Aš taip pasiėmiau antrą meniu
ir pradėjau žiūrėti.
-Kepsnių čia turbūt nėra?
,-tekstas buvo japoniškas, tad žiūrėjau tik į paveiksliukus.
-Gal ir yra.
,-nusišypsojo.
-O tu tikrai nemoki
Japoniškai?
-Ne.
-Na aišku tada, kodėl
žiūri tik į paveiksliukus. ,-jis nusišypsojo. –Aš užsakysiu tą patį ką ir sau,
gerai?
-Aha. Aš padėjau meniu į
šalį ir pradėjau laukti. Kostas pasakė padavėjui ką valgysim. Jam suskambo
telefonas.
-O ne. ,-jis sumurmėjo,
vos tik pažiūrėjęs į ekraną.
-kas?
-nieko. ,-jis turbūt
numetė ragelį ir išjungė telefoną. Jis šypsojosi.
Maistą atnešė gan greitai.
Kostas užsakė kažkokį patiekalą iš ryžių, gal tai suši?
-Skanaus.
-ačiū ir tau. ,-pasakiau.
Pradėjome valgyti, kol
neužilgo atėjo padavėjas ir atnešė vyno dvi stiklines???
-mokytojas mane girdo?
,-man pakilo nuotaika.
-ŠŠŠ, niekam nesakyk.
,-nusijuokė ir jis.
Mes gurkšnojome vyną ir
valgėme, gan smagu, neiti į mokyklą.
Restoraną palikome po
geros valandos.
-Kur dabar?
-Namo? ,-paklausė Kostas.
-Būtu fainiai. ,-
jaučiausi keistai. Labai keistai.
Aš net nepastebėjau kaip
aš pradėjau šnekėti su Kostu ir kaip aš atsidūriau lėktuve, turbūt tikrai buvau
apdujęs nuo vyno. Pasirodo aš per visą skrydį miegojau ir dar be to,skridome
kažkokiu lėktuvu kur buvo tik apie 50žmonių.
Aš pajutau tik vieną
dalyką per visas valandas, kol grįžom į Lietuvą. Aš pajutau kada grįžome į
Klaipėdą, į mano namus. Pasirodo jau buvo trečiadienio rytas.
Vos tik išlipęs iš taksi
drožiau namo, ir buvau priblokštas, ką radau pašto dėžutėje.