20Įrašas
Repetavome apie keturias
valandas su pertraukomis. Likau šlapias kaip šunytis.
-Gaudyk. ,-Man pametė
mineralinio buteliuką Arminas.
-Ačiū.
Visi nuėjome prie suoliukų
kur buvo rankšluosčiai, spintelės ir kitų rūbai. Pasiėmiau rankšluostį ir
nusišluosčiau veidą. Tikėjausi jis nenaudotas, bet buvau taip pavargęs, kad
apie tai net negalvojau. Atsisėdau ant suoliuko ir ištiesiau kojas. Prie manęs
priėjo Mantas.
-Na kaip, patinka? ,-jis
atsisėdo prie manęs ir atsigėrė mineralinio.
-Nepatiktų, būčiau neprašęs
priimti. ,-nusišypsojau ir atsigėriau mineralinio.
-Na aš turiu omenį dainą.
,-nusijuokė.
-Iš kur galėjau tai
žinoti? ,-nusijuokiau.
Jis taip pat ištiesė kojas
ir atsirėmė į mums už nugarų esančias spinteles.
-Šitą dainą parinko
Karolis, bet šokiui vadovauja Tadas. Keistas derinys.
-Kodėl? ,-pažvelgiau į jį.
-Nes dažniausiai dainą
renka Arminas ir šokį kuria Tadas arba visi kartu.
Aš atsigėriau dar
mineralinio.
-Man nesvarbu.
Prie mūsų priėjo Tadas.
-Danieli, jei taip toliau
šoksi ir nebepraleisi susirinkimų, galėsi su mumis šokti hih hop karalių
rinkimuose.
-Stengsiuos kaip
galėdamas. ,-Nusišypsojau.
Tadas pažiūrėjo į mane ir
nusijuokė.
-Mums bus garbė turėti
tokį kaip tu.
-Tai man garbė.
,-Nusijuokiau ir aš.
Tadas nuėjo į salės
vidurį, suplojo rankomis ir prakalbo.
-Ačiū, kad šiandien
atėjote. Kitas susitikimas vyks Antradienį, antrą valandą, kam pamokos,
pabandykite ištrūkti, kaip visada. ,-jis nusijuokė ir nuėjo prie savo
spintelės. Aš atsistojau, pasiėmiau savo kuprinę ir pasitikrinau ar yra telefonas.
-Jau varom? ,-nusišypsojo
Mantas, tuo pačiu atsistodamas.
-Jo. Varai kartu?
-Varom.,-jis pasiėmė savo
tašę, užsimetė ant pečių ir patraukėm link laiptų.
-Davaj chėbrytė! ,-sušukom
su Mantu.
-Susitiksime antradienį
meilučiai! ,-Sušuko Tadas juokdamasis.
Išėję iš pastato pamatėm,
kad jau gan tamsu.
-Greičiau ateitų vasara.
,-nusijuokė Mantas.
-Būtų gerai.
Patraukėme link namų, jis
pasuko į savo gatvę, o aš į savo.
-Sudiev. ,-Davėm su rankom
aukštą penkis ir patraukėm link savo namų juokdamiesi.
Aš išsitraukiau telefoną
ir pamačiau nuo Urtės gautą žinutę.
„Danieli, gal turi laiko šiandien susitikti? Apie 5valandą?
Urtė.“
Pasižiūrėjau į telefono
laikrodį ir pamačiau, kad jau po 6. Atrašiau jai atsakymą.
„Urte, atsiprašau, tik dabar pamačiau žinutę.
Danielis“
Išsiuntęs žinutę,
pamačiau, kad jau esu prie savo namų. Atsisegiau kuprinę ir ieškojau rakto, kur
pagal viską jis turėtų būti. Suradęs raktą, atrakinau duris ir įžengiau į
namus. Kažin kaip gyvuoja pūkis? Numečiau kuprinę prie laiptų ir nuėjau į
virtuvę. Pūkį pamačiau svetainėje įsitaisiusį ant sofos.
-Pūki. ,-nusišypsojau ir
nuėjau į svetainę. Pakėliau jį ir paglosčiau, jis sumurkė. Nešdamas Pūkį,
nuėjau į virtuvę, padėjau jį ant grindų ir atsidaręs spintelę ieškojau kačių
ėdalo. Kačių ėdalas buvo nukištas į spintelės galą, paėmiau jį ir įbėriau į
lėkštutę. Paėmęs kitą lėkštutę įpyliau vandens iš krano, nes užmiršau nupirkti
pieno. Suskambo telefonas, išsitraukiau jį iš savo džinsų kišenės. Nepažiūrėjęs
į adresato vardą atsiliepiau.
-Alio?
-Danieli, kur tu? ,-tai
buvo Kostas, jo balsą jau gerai atpažįstu.
-Namie. ,-suniurzgiau.
-Tuoj būsiu, gal ko
nupirkti iš parduotuvės?
-Pieno ir valgyt. ,-jei
jis jau klausia, tai geriau jau išnaudosiu jį.
Tai pasakęs numečiau
ragelį ir atsisėdau ant kėdės. Mano skrandis sugurgė, vis dėl to nevalgiau
pietų ir jaučiausi silpnas.
-Miegančioji gražuole,
kelkis ir pavalgyk. ,-sušuko Kostas, su pašaipėle balse.
Aš atsimerkiau, nejaugi
buvau užmigęs? Vėl sugurgė skrandis.
-Nevalgei mokykloje pietų?
,-jis šypsojosi iš maišiuko traukdamas prekes ir dėdamas ant stalo. Keista jį
matyti tokį laimingą.
-Ką gero nupirkai?
,-paklausiau žiovaudamas.
-Bandelių, pieno, kavos
„3in1“, dešrelių, bulvyčių, picos, „colos“, pomidorų padažo ir duonos.
,-vardino dėdamas ant stalo. –Tiks? ,-pasitikslino.
-Aha. ,-man vėl sugurgė
skrandis ir Kostas nusijuokė.
Jis kelias prekes kaip priimtina
sudėjo į spintelę, kitas į šaldytuvą, pasiėmė bulvytes, įdėjo į mikrobangų
krosnelę, susiradęs puodą įpylė vandens ir padėjo ant dujinės. Aš tuo metu dar
vis sėdėjau ant kėdės, padėjęs rankas ant stalo ir parėmęs galvą.
-Nesėdėk susikūprinęs.
,-pasakė Kostas.
Aš jo neklausiau toliau
taip sėdėjau ir stebėjau ką jis daro. Susiradęs lėkštes padėjo ant spinteles
prie mikrobangų krosnelės, kai užvirė puode vanduo įmetė dešreles , iš mikrobangų
krosnelės išėmė bulvytes ir sudėjo į lėkštes.
-Ką gersi? ,-paklausė jis.
-„Colos“.
Kostas pasiėmęs stiklines
įpylė „colos“ ir padėjo ant stalo. Aš pasiėmiau vieną ir atsigėriau. Kai išvirė
dešrelės, jis įdėjo į lėkštes po dvi dešreles, įpylė padažo prie bulvyčių ir
padėjo ant stalo. Paėmęs šakutes ir peilius, padėjo prie lėkščių.
-Skanaus. ,-Pasakė.
Aš į jį pažiūrėjau ir
atsakiau.
-Ačiū.
Pasiėmiau šakutę ir peilį,
susipjaučiau dešrelę ir pradėjau valgyti. Kostas šypsojosi.
Pavalgęs išsiploviau
lėkštę, įpyliau Pūkiui į lėkštutę pieno ir nuėjau į svetainę.
-Padarei namų darbus?
,-Paklausė Kostas, atnešdamas kavos.
-Aha. ,-pamelavau ir
įsijungiau televizorių.
Kostas nuėjo atgal į
virtuvę. Aš pasiėmiau kavą ir pradėjau gerti.
-Tai gerai, kad ne tikra
kava. ,-pats sau pasakiau.
Išgėręs kavą nuėjau į savo
kambarį ir kritau į lovą, buvau pervargęs, net neturėjau jėgų priekaištauti
Kostui, ko jis toks paslaugus ir išviso ko atėjo į mano namus. Tuo pačiu metu
jis įėjo į mano kambarį. Apsimečiau, kad miegu. Jis priėjo prie mano lovos ir
užklojo manę. Aš neištvėriau atsisukau į jį ir sugriebiau už marškinių viršaus.
-Kokio velnio tu taip
darai?!! ,-Rėkiau jam tiesiai į veidą. Jis tik nusišypsojo. Tai manę dar labiau
sunervino. Pakėliau ranką jam trenkti į veidą iš kumščio, bet jis sugavo mano
kumštį. Aš jo nenorėjau paleisti ir norėjau bandyti trenkti dar kartą, bet jis
to neleido jis apvertė mane ant nugaros, suėmė rankas, o su savo kojomis laikė
mano kojas ir neleido man pajudėti.
-Paleisk asile! ,-rėkiau
jam į veidą. Bet jis ir vėl tik nusišypsojo ir lenkė galvą prie mano veido.
-Nedrįsk! ,-dar vis
rėkiau.
Jis palinko prie mano
ausies ir sušnibždėjo.
-Visa tai suprasiu kaip
atsakymą ačiū už vakarienę ir visą kitą. ,-jis nusišypsojo ir kalbėjo toliau.
,-aš žinau, kad tu buvai pabėgęs iš pamokų, kad nebuvai nuėjęs pas socialinę ir
žinau, kad tu buvai apleistame pastate su tuo vaikinu, vardu Mantas. ,-jis
šypsojosi.
-Iš kur tu?..
Jis mane pertraukė.
-Žinau, kad tu nekenti to
berniuko Luko ir nenuėjai į susitikimą su Urtę. ,-jis pasitraukė nuo mano veido
ir nulipo nuo manęs, paleidęs rankas ir kojas.-Labanaktis, saldžių sapnų. ,-Jis
apsisuko ir išėjo iš mano kambario.