18Įrašas.
Kaip Kostas ir žadėjo iš
pačio ryto nuvažiavome į mano namus. Nuėjęs į antra aukštą pasiėmiau kuprinę,
įsidėjau kaip visada visas pamokas, pasitikrinau ar telefonas kišenėje ir
išėjau. Įlipau į Kosto mašiną ir pajudėjome. Buvo keista su idiotu mokytoju
važiuoti į mokyklą. Aš vėl nieko negaliu prisiminti apie tas kelias dienas,
prie išvykimą į Japoniją.
-Atvažiavome.,-Kostas
šypsojosi.
-MATAU. ,-piktai iškošiau
ir išlipau iš mašinos.
Nuėjau prie tvarkaraščių.
Taip.. man pirma pamoka...
-Ou yeah, pas fyfų
karalienę ruskę varom. ,-užgiedojo giesmelę Tadas. Jis buvo mano klasiokas,
kažkurią dieną buvome susipažinę. Netrukus prie pamokų tvarkaraščio atsirado ir
Karolina su savo draugužėm.
-Labas Danieli.
,-sučiulbėjo Karolina.
-Labas rytas, damos.
,-pažiūrėjau į jas ir nusišypsojau.
-Kur buvai pradingęs?
,-pasiteiravo Aleksandra.
-Mane buvo pagrobę jūsų
tėvai, nes jie išsikando, kad jus įsižiūrėjau. ,-Nusišypsojau savo „viliojančia
merginas“ šypsenėle.
Jos visos nusijuokė.
Pamačiau, kad šiandieną tarp jų nebuvo Sandros.
-E, eini? ,-Tai buvo
Tadas.
-Tai teks.
-Kur tu tiek daug laiko
buvai dingęs?
-Buvau rojuje. ,-Kalbėjau
su girdima pašaipėle, mano balse.
-Tai nuskilo tau.
Eidami iki Rusų kabineto
taip ir prašnekėjome apie visokias nesąmones.
-Tu pažįsti Sandra?
-Turi omenyje, mūsų
klasiokę?
-Taip.
-Pažįstu, o kas jai?
-Ji irgi prapuolusi nuo
tos pačios dienos, kai tu nuskridai į tą savo rojų.
-Iš kur žinai, kad
skridau? ,-nusijuokiau.
-Nes mačiau. ,-Nusijuokė
ir Tadas.
Įėję į rusų kabinetą,
pamatėm Urtę besikalbančia su Luku?!
-E, tu dar nežinai kur
sėdi?,-Paklausė manęs Tadas.
-Ne.
-Sėsk prie manęs, aš
vienas sėdžiu.
-Ok. ,-Mano mintys buvo
nukreiptos kitur. Ką tas pydaras Lukas čia daro? Ir kodėl Urtė taip gerai
sutaria su juo?
-Labas Danieli. ,-Manę
pamatė Urtė ir priėjusi apkabino. Aš ją apkabinau dar stipriau.
-Sveika. ,-nusišypsojau
kai vienas kitą paleidome.
-Jūs tikrai atrodote, kaip
pora. ,-Tadas sumurmėjo, sėdėdamas savo suole ir kažką kramtydamas.
-Labas Danieli.
,-Pasisveikino Lukas.
-Ką tu čia darai?
,-nužvelgiau jį ramiausiu žvilgsniu, nors ištikrųjų norėjau jį nužudyti.
-Atėjau pasikalbėti su
Urte.,-Jis pažvelgė į Urtę.
-Tu lankai šią mokyklą?
-Taip. Tik einu į kitą
klasę.
Ačiū Dievui.. Nuskambėjus
skambučiui, idiotų princesė Lukas išsinešdino ir visi kiti mano klasiokai suėjo
į klasę. Aš atsisėdau ant kėdės ir išsitraukiau knygą. Sėdėjome gale, vien dėl
to gerai, gal nieko neprašys daryti, nors aš nežinau, kas čia bus per mokytoja.
Pajutau telefono vibraciją. Jis buvo mano džinsų kišenėje. Išsitraukiau, dar
mokytojos nebuvo. Gauta žinutė nuo nepažįstamo numerio, paspaudžiau skaityti.:
Labas vėl, Danieli. Kokia tau pamoka? Čia Toma. (šypsenėlė)
Labas vėl, Danieli. Kokia tau pamoka? Čia Toma. (šypsenėlė)
Atrašiau jai:
Labas, Toma, man dabar Rusų, tau kokia?
Tuo pačiu metu, kai
išsiunčiau žinutę į klasė įėjo gan jauna mokytoja.
-Tai ji tipo mokytoja?
,-sušnibždėjau Tadui.
-Dar ir kokia. Su ja
atsargiai.
Kai mokytoja prakalbo,
susiėmiau už pilvo. Juo balsas.. plonytis.. kaip šunelio.. aš užsidengiau su
ranka burna ir krizenau. Pažvelgiau į Tadą. Jis parodė mirties ženklą. Aš
nesupratau, kai atsisukau atgal į lentą, pamačiau, kad mokytoja eina link
manęs.
-Naujokas?,-Ji priėjo prie
mano suolo.
-Taip, naujai iškeptas.
,-atsistojau.
-A, matau, mandruolis.
Prisiminiau Tado
perspėjimą, na ką reikia išbandyti ją.
-Didesnio mandruolio
nerasite pone.
Mokytoja nuėjo atgal prie
savo stalo ir atsisėdo. Atsisėdau ir aš.
-Jeigu jau ponaiti
atsistojot, tai ir stovėkit.
-Atsiprašau ,madam, bet aš
nepriimsiu jūsų pasiūlymo.
Girdėjau visų prunkštimą,
Tadas vos susilaikė, o merginos žiūrėjo į manę piktu žvilgsniu. Visada taip būna,
kai kas nors atsišnekinėja prieš mokytoją. Pažiūrėjau į Urtę. Ji.. į manę, net
nežiūrėjo.
-Mes dar pasišnekėsime po
pamokų, mandruoli.
-Su malonumu, tamsta
mokytoja.
Tadui to pakako, jis
prapliupo juoktis garsiai.
-Matau tavo draugas nori
palaikyti tau kompaniją.
-O tai kaip gi, gi ji mano
draugas! Nors atsiprašau, madam, gal jis ir jūsų draugas?,-Turbūt perlenkiau
lazdą. Nes Urtė atsisuko į manę, bet ji.. Ji šypsojosi. Gal ir neperlenkiau.
Gavau vėl dvi žinutes. Šį kartą telefono neišsiėmiau.
-Jei ponaiti nieko prieš,
gal galėčiau pradėti vesti pamoką? ,-Ji atsistojo ir pasiėmė knygą.
-Gal iškviesti kunigą?
,-nusišypsojau.
-Man to gana, lauk iš
klasės ir...
-Atsiprašau. ,-Į klasę
įėjo Kostas.
Ir ką jis čia daro?
-Taip? ,-paklausė
mokytoja.
-Man atrodo, kad jūs
turite ne tą dienyną.
-Oi, taip tikrai. ,-ji
padavė Kostui dienyną ir Kostas ruošėsi išeiti iš klasės. Jis į manę nei karto
nepažiūrėjo. Protingas žmogus..
-Atsiprašau, mokytojau
Kostai, bet gal galėtumėte šį mandruolį,-ji parodė į manę. –nuvesti ligi
socialinės?
-O ką jis padarė? ,-jis į
manę net nepažiūrėjo.
-Neleidžia pradėti vesti
pamokos.
-Atsiprašau. ,-aš
atsistojau. –Bet aš jums visada leidžiu vesti pamoką, aš jums nė karto
nesakiau, kad draudžiu. ,-nusišypsojau.
-Taip, aš jį nuvesiu. ,-Kostas
nusišypsojo.
Velnias.. tikiuosi
nesupyks vėl?.. nes visgi jis skaniai gamina.
Aš atsistojau ir išėjau iš
klasės. Kostas išėjo iš paskos ir uždarė duris.
-Gal žinai kur socialinės
kabinetas?
-Su mokytoju taip niekas
nekalba.
-Bet ji pirma pradėjo.
,-nusijuokiau, ta frazę naudojau labai seniai.
-Aš kalbu ne apie ją.
-Kitų mokytojų neerzinau
dar.
Jis pradėjo eiti, aš jam
patraukiau iš paskos. Tik jis sustojo ir atsisuko į manę.
-Mokykloje aš mokytojas,
ne tavo draugas, aišku?
Įdomu, kada jis buvo mano draugas?..Ir taip.. Gi jis turi vaidmenį..
MOKYTOJAS..
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą