Aš nieko nelaukęs išlipau iš lovos. Jau ketinau daryti duris, bet
veidrodyje pamačiau kad aš esu tik po šortais. Greitai apsimoviau džinsus ir
marškinius.
-Kostai! ,-sušukau
lipdamas laiptais.
-Kas yra? ,-jo balsas
atsklido iš svetainės. Aš nuėjau į svetainę.
-Kostai, kada sakiai
išvažiuosi? ,-Aš nusišypsojau.
-Po 2 savaičių. ,-Jis
sėdėjo ant sofos ir gurkšnojo kavą ir šypsojosi.
ką jis taip anksti čia daro? Bet tai ne esmė.
-Aš vykstu kartu.
,-tepasakiau ir išėjau iš svetainės.
-Kaip tavo nuomonė
pasikeitė taip greitai? ,-jis šypsojosi
-Aš ją sugebu keisti.
,-sušukau ir nuėjęs į virtuvę, ieškojausi ką nors valgomo.
-Pranešiu tavo mamai.
,-jis atėjo į virtuvę. –Ko nori pusryčiams?
-Ką nors valgomo.
,-tepasakiau ir atsisėdau ant kėdės.
-Kepsniai tiks? ,-jis
pažiūrėjo į šaldytuvą.
-Taip. ,-aš buvau geros
nuotaikos.
~PO DVIEJŲ SAVAIČIŲ~
-Danieli, tu kaip
mergaitė, ką tu ten taip ilgai darai? ,-Kostas šaukė iš pirmo aukšto.
Aš niekur negalėjau rasti
savo dienoraščio.
-Sakiau tuoj! ,-užrėkiau
ant jo, ir po stalu bandžiau ką nors rasti.
-Ir kur ta kalė galėjo jį
nukišti? ,-sumurmėjau pats sau ir pažvelgiau pro langą, dar tik aušo.
-Jeigu nenusileisi mes
pavėluosim.!
Atsidariau spintą, ji buvo
tuščia, apžiūrėjau stalčius, kur jis gali būti? Nuėjau į darbo kambarį, čia
nieko neradau.
-Danieli, jūs pavėluosit!
,-šį kartą šaukė mano mama.
Aš nusileidau į apačią.
-Taigi sakiau tuoj.
,-piktai pažiūrėjau į motiną.
-Važiuojam, tučtuojau.
,-piktai pasakė Kostas ir nusišypsojęs mano mamai, ją apkabino
atsisveikindamas.
-Ačiū tau Kostai,
neįsivaizduoju ką būtume darę be tavęs. ,-ji nusišypsojo ir paleido Kostą.
-Na ką jūs, nėra sunku
prižiūrėti šitą neklaužadą. ,-Jis pašiaušė man plaukus aš nusukau akis nuo jo,
mes buvom susitarę, kad nesipyksime prie motinos akių, bet tai per daug sunku.
-Oi, Danieli, pasiilgsiu
tavęs. ,-Mama apkabino manę.
-Aš ir tavęs mamą.
,-apkabinau ir ją.
-Sėkmės jums. ,-Ji paleido
manę. –Nieko neužmiršai Danieli? Gerai
pagalvok. ,-ji pažiūrėjo į manę šypsodamasi. Man buvo keista matyti ją tokią
nuvargusią ir nusiverkusią, ji grįžo namo prieš savaitę, ir aš vos ją
atpažinau.
-Ne. ,-teatsakiau ir
nusišypsojau. –Nu ate, mama,- dar vis šypsojausi ir dariau duris, kai mano
žvilgsnis nukrypo prie sumestų daiktų, kur kažkada buvo išdaužtas langas. Mano
dėmesį patraukė numesti keli sąsiuviniai, pakėliau juos.
-Kas čia? ,-paklausė mama
-Nežinau.
Atverčiau sąsiuvinius, tai
buvo kažkoks keistas sąsiuvinis, lyg ir dienoraštis, bet ne mano. Atverčiau
kitus sąsiuvinius, jie buvo tik prirašyti matematikos sąsiuviniai.
-Šiukšlės, -tepasakiau ir
numečiau jas atgal į krūvą, pasilikau tik vieną, kuris buvo panašus į
dienoraštį.
Atsisveikinę su mano mama,
pagaliau įsėdome į mašiną. Kostas atsisėdęs į vairuotojo vietą keistai į manę
pažiūrėjo.
-Ko tu ieškojai?
,-paklausė.
-Sąsiuvinio. ,-atsakiau.
-radai?
-ne.
-o tai kas čia?
-nežinau.
-tai kam ėmei?
-koks tavo reikalas?
,-užrėkiau ant jo. Pagaliau buvom prie Urtės namų. Urtė važiuoja kartu su
mumis, nes mes su Urte išprašėme jos tėvų. Aš išlipau iš mašinos.
-Labas Urte,- aš ją
apkabinau ir pabučiavau ją. Ji atsakė tuo pačiu.
-Daug daiktų vešies?
,-paklausiau su šypsena veide.
-Na tiek kiek man jų
reikia. ,-ji taip pat nusišypsojo.
Aš pakėliau jos lagaminus
ir įdėjau į bagažinę.
-Viskas? ,-paklausiau.
-Dar viena tašė namie, tuoj
ateisiu. ,-ji nusišypsojo.
Aš uždariau bagažinę, nes
joje vietos nebebuvo ir patraukiau link jos namų.
-Eime. ,-Urtė pasakė
išbėgdama ir pastvėrusi man už rankos, mes nubėgome į Kosto mašiną.
-Važiuojam? ,-paklausė
Kostas, kai įlipom į mašiną.
-Taip, jau viskas. ,-Urtė
nusišypsojo.
Mes pradėjome važiuoti į
oro uostą. Mašinoje šnekėjausi tik su Urte, atvykę į oro uostą įsėdome į
lėktuvą, aš sėdėjau kartu su Urte.
-Kas čia per sąsiuvinis?
,-ji paklausė tada, kai kaip tik aš pasiruošiau jį skaityti.
-nežinau, radau jį namie,
ir jis buvo panašus į kažkieno dienoraštį, -nusišypsojau.
Įsidėjau jį atgal į
kuprinę. Kai Urtė užmigo ant mano peties, aš atsiverčiau sąsiuvinį ir pradėjau
skaityti.
Jame buvo parašyta: O TAVO
GYVENIMAS NĖRA ŠŪDINAS.
Atverčiau kitą puslapį, ir
pamačiau labai pažystamą rašyseną, tik nelabai supratau kieno. Pervertęs kelis
puslapius, pamačiau savo dienoraščio kelis lapus, nustebau, bet ir
nusišypsojau.
-O tavo gyvenimas kažkada
buvo toks? ,-paklausė Urtė, pasirodo ji
nebuvo visiškai užmigusi.
-Buvo, bet nebėra kai aš su tavimi. ,-aš ją pabučiavau ir ji atsakė tuo
pačiu, šis bučinys buvo kitoks nei įprasti mūsų bučiniai, gal dėl to, kad kiek
aš kartų ką nors miegau, niekada nemylėjau taip stipriai kaip dabar? Nežinia.