17įrašas
Mašina sustojo ir atsidarė langas, per lietų įžiūrėjau žmogaus figūrą.
-Štai kur tu..
Tai buvo Kostas.
-Ko tu nori? ,-aš pradėjau
eiti toliau, o jis su mašina pamažu važiavo.
-Sėsk į mašiną.
Aš akimirksniu sustojau.
Niekada nebuvau girdėjęs jo tokio balso, pikto, agresyvaus. Aš nieko nesakęs
įlipau į mašiną, galima pagalvoti, kad tikrai išsigandau. Vos tik spėjau
uždaryti dureles, jis pradėjo važiuoti.
-Užsisek diržą. ,-jo
balsas pasikeitė į kasdieninį. Užsisekiau diržą ir paspaudė greičio pedalą. Jis
tiesiog „skriejo oru“ gatvėmis. Jis lėkė labai greitai, nepratardamas daugiau
nė žodžio. Aš jau supratau, kad į mano namus, mes nevažiuojame..
-Kur tu mane veži?
,-susinervinau.
Jis nieko neatsakė. Tik
staiga mašina sustojo prie kažkokio prašmatnaus viešbučio. Dar vis lijo, todėl
per mašinos stiklus daugiau nieko neįžiūrėjau.
-Lipk iš mašinos. ,-jis
atsisuko į manę ir nusišypsojo, bet aš jutau, kad tai nepaprasta šypsenėlė..
Jis velniškai įsiutęs.
-Ir tu čia gyveni?
,-paklausiau, kai įėjome į viešbučio vidų.
-Taip. ,-Jis ėjo priekyje.
-Ir kuris tavo butas?
-4.
-4?
-Taip.
Geriau daugiau
neklausinėsiu.. Įlipome į liftą ir Kostas nuspaudė 4numerį. Tai vadinasi jis
turėjo omenį ketvirtą aukštą. Kostas ėjo priekyje, aš iš paskos. Jis atrakino
duris ir įėjome į vidų. Butas tikrai įdomus. Bet įdomu, kaip jis čia gali
gyventi?.. Kostas atsisėdo ant odinio fotelio, pasidėjo alkūnes ant keliu,
sunarstė pirštus ir pasirėmė galvą.
-Ir tu pasakyk man, kur tu
buvai prapuolęs?
-Nemanau, kad tai svarbu.
,-Apžiūrinėjau jo butą. Ant ,matyt jo, darbo stalo buvo begalės popierių ir
kažkoks sąsiuvinis, nuėjau pažiūrėti.
-Kodėl neatsiliepei, kai
skambinau?
-Tu man skambinai?
,-atsisukau į jį. –Na turbūt išsikrovė telefonas, nes net nejutau.
,-išsitraukiau iš kišenės telefoną ir bandžiau vaidinti rimtą. –Jis išsikrovęs.
,-Atsisukau atgal prie stalo ir paėmiau tą sąsiuvinį, atverčiau ir..
-Aš dėl tavęs jaudinausi
ir. ,-jis pažiūrėjo į manę. –Kas tau yra? ,-jis atsistojo.
Aš atpažinau šį sąsiuvinį,
tai mano „dienoraštis“.. Nesusigaudžiau, kaip jis atsirado pas Kostą?
-Jis tavo? ,-Priėjęs
Kostas paklausė.
-Ne. Pirmą kartą matau.
-Keista.
-Kas?
-Aš jį radau tą dieną, kai
tave buvo kažkas aplankę. ,-nusišypsojo. Neįmanoma nustatyti jo nuotaikos viena
minute į priekį.
-Neįsivaizduoju kieno jis.
-Tai ko taip keistai į jį
žiūri? ,-Kostas nusišypsojo.- na nesvarbu, tu alkanas?,-jis nuėjo į virtuvę.
-Ką mes darome tavo bute?
-Galima sakyti nebuvo
priežasties. ,-jis šypsojosi. Kaip nori taip ir suprask jį..
-Man rytoj į mokyklą.
-Taip, nuvešiu.
-Mano visi daiktai namie.
-Ryte užvažiuosim pasiimsi
kuprinę,
-O pūkis?
-Nebūk mažas vaikas. ,-jis
kepė kiaušinius ir nusišypsojo.
Rytoj ketvirtadienis.. reikės nepamišti nueiti į treniruotę.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą