2012/07/01


17įrašas

Mašina sustojo ir atsidarė langas, per lietų įžiūrėjau žmogaus figūrą.
-Štai kur tu..
Tai buvo Kostas.
-Ko tu nori? ,-aš pradėjau eiti toliau,  o jis su mašina pamažu važiavo.
-Sėsk į mašiną.
Aš akimirksniu sustojau. Niekada nebuvau girdėjęs jo tokio balso, pikto, agresyvaus. Aš nieko nesakęs įlipau į mašiną, galima pagalvoti, kad tikrai išsigandau. Vos tik spėjau uždaryti dureles, jis pradėjo važiuoti.
-Užsisek diržą. ,-jo balsas pasikeitė į kasdieninį. Užsisekiau diržą ir paspaudė greičio pedalą. Jis tiesiog „skriejo oru“ gatvėmis. Jis lėkė labai greitai, nepratardamas daugiau nė žodžio. Aš jau supratau, kad į mano namus, mes nevažiuojame..
-Kur tu mane veži? ,-susinervinau.
Jis nieko neatsakė. Tik staiga mašina sustojo prie kažkokio prašmatnaus viešbučio. Dar vis lijo, todėl per mašinos stiklus daugiau nieko neįžiūrėjau.
-Lipk iš mašinos. ,-jis atsisuko į manę ir nusišypsojo, bet aš jutau, kad tai nepaprasta šypsenėlė.. Jis velniškai įsiutęs.
Išlipęs iš mašinos atpažinau kas tai per viešbutis, didingasis Klaipėdos viešbutis „Amberton Klaipėda“. Kostas patraukė į viešbutį, aš nusekiau iš paskos.
-Ir tu čia gyveni? ,-paklausiau, kai įėjome į viešbučio vidų.
-Taip. ,-Jis ėjo priekyje.
-Ir kuris tavo butas?
-4.
-4?
-Taip.
Geriau daugiau neklausinėsiu.. Įlipome į liftą ir Kostas nuspaudė 4numerį. Tai vadinasi jis turėjo omenį ketvirtą aukštą. Kostas ėjo priekyje, aš iš paskos. Jis atrakino duris ir įėjome į vidų. Butas tikrai įdomus. Bet įdomu, kaip jis čia gali gyventi?.. Kostas atsisėdo ant odinio fotelio, pasidėjo alkūnes ant keliu, sunarstė pirštus ir pasirėmė galvą.
-Ir tu pasakyk man, kur tu buvai prapuolęs?
-Nemanau, kad tai svarbu. ,-Apžiūrinėjau jo butą. Ant ,matyt jo, darbo stalo buvo begalės popierių ir kažkoks sąsiuvinis, nuėjau pažiūrėti.
-Kodėl neatsiliepei, kai skambinau?
-Tu man skambinai? ,-atsisukau į jį. –Na turbūt išsikrovė telefonas, nes net nejutau. ,-išsitraukiau iš kišenės telefoną ir bandžiau vaidinti rimtą. –Jis išsikrovęs. ,-Atsisukau atgal prie stalo ir paėmiau tą sąsiuvinį, atverčiau ir..
-Aš dėl tavęs jaudinausi ir. ,-jis pažiūrėjo į manę. –Kas tau yra? ,-jis atsistojo.
Aš atpažinau šį sąsiuvinį, tai mano „dienoraštis“.. Nesusigaudžiau, kaip jis atsirado pas Kostą?
-Jis tavo? ,-Priėjęs Kostas paklausė.
-Ne. Pirmą kartą matau.
-Keista.
-Kas?
-Aš jį radau tą dieną, kai tave buvo kažkas aplankę. ,-nusišypsojo. Neįmanoma nustatyti jo nuotaikos viena minute į priekį.
-Neįsivaizduoju kieno jis.
-Tai ko taip keistai į jį žiūri? ,-Kostas nusišypsojo.- na nesvarbu, tu alkanas?,-jis nuėjo į virtuvę.
-Ką mes darome tavo bute?
-Galima sakyti nebuvo priežasties. ,-jis šypsojosi. Kaip nori taip ir suprask jį..
-Man rytoj į mokyklą.
-Taip, nuvešiu.
-Mano visi daiktai namie.
-Ryte užvažiuosim pasiimsi kuprinę,
-O pūkis?
-Nebūk mažas vaikas. ,-jis kepė kiaušinius ir nusišypsojo.
Rytoj ketvirtadienis.. reikės nepamišti nueiti į treniruotę.



Komentarų nėra: