16įrašas
Aš atsisukau ir negalėjau patikėti šiuo vaizdu...
Prieš mano akis stovėjo
Lukas.. Atsistojau. Lukas šypsojosi, o mane persmelkė pyktis. Kaip jis drįsta
rodytis man akyse? Maniau, kad aš jam pasakiau, kad jis dingtų man iš akių..
-Ko nori? ,-vis dėl to
pabandžiau išlikti ramus.
-Na.. norėjau pasikalbėti.
,-jis pradėjo eiti link manęs.
Aš nebesusilaikiau. Jis
tiesiog mane nervino, aš ruošiausi jam smogti.
-Danieli, štai kur tu!
,-Už Luko nugaros, pamačiau atbėgančią Urtę. Aš nuleidau ranką.
-Labas Urte.
,-nusišypsojau ir pamojavau.
Ji sustojo ir įsmeigė
žvilgsnį į Luką. Aš nuėjau prie Urtės, paėmiau jai už rankos ir pradėjau ją
vesti.
-Ei, ar jis tavo draugas?
,-ji sustojo, bet vis dar šypsojosi.
Aš taip pat sustojau ir
atsisukau į Luką.
-Jis?.. ne, pirmą kartą
matau.
-Nemeluok Danieli. ,-ji
nusišypsojo. – jis buvo atėjęs pas tave, kai tu blogai jauteisi? ,-ji vis dar
šypsojosi ir atsisuko į Luką.
Ji mane pričiupo..Tikrai..
Aš net nežinau, ar jie vienas kitą pažįstą? Jaučiausi keistai.
-Na gerai. ,- Priėjau prie
Luko. –Ko norėjai?
Urtė priėjo prie mūsų ir
atsisėdo ant suoliuko.
-Nemanot, kad jums reikėtų
atsisėsti. ,-Ji nusišypsojo.
Lukas atsisėdo, atsisėdau
ir aš. Urtė sėdėjo viduryje.
-Na aš norėjau
atsiprašyti. ,-prakalbo Lukas.
-Beje, aš nežinau ar jūs
vieną kitą pažįstat? Taigi susipažinkite. ,-bandžiau nusišypsoti.
-Na aš Urtė.
-Lukas. ,-Jis paspaudė
Urtei ranką.
-Jūs seni draugai, ar
priešai? ,-Urtė šypsojosi. Velniava, kokia ji graži.
-Na, kaip čia pasakyti..
-Mes vaikystės draugai.
,-pabaigė Lukas.-O jūs pora?
-Ne! ,-patvirtinom abu.
-Mes klasiokai.
,-paaiškinau.
-Ir geriausi draugai.
,-Pridūrė Urtė.-Gal nueikime į kokią kavinę? Nes man atrodo, kad tuoj pradės
lyti.
-Na jūs galit eiti, aš
turiu reikalų. ,-bandė išsisukti Lukas.
Urtė stvėrė jam už
parankės.
-Būtų smagiau jei eitume
trise, argi ne taip? ,-ji šypsojosi.
Aš atsistojau.
-Tai eime?
Jiedu atsistojo, Urtė
paleido Luko ranką ir pradėjome eiti link arčiausiai esančios kavinukės.
Visą kelią jiedu
šnekėjosi, o man neišėjo iš galvos tai, kaip elgėsi Lukas ir Urtė. Galėjau
pasakyti, kad jie įsimylėjo vienas kitą. Bet, Lukas gėjus? Argi ne taip? Mane
suėmė pyktis.
-Danieli? Danieli?!
-Taip? ,-buvau per daug
išsiblaškęs.
-Tai kaip? ,-Urtė
šypsojosi.
-Am.. kas? ,-velniava!
Negirdėjau apie ką jie šnekėjosi.
-Taip ir maniau, kad tu
nesiklausai. ,-suprunkštė Lukas.
-Nuo tavo šnekų man
pykina, ir aš nenorėčiau apsivemti gatvėje.
Įėjome į kavinę. Susiradome
staliuką prie lango, prie staliuko stovėjo keturios kėdės. Lukas ir Urtė
atsisėdo priešais manę. Jie vėl pradėjo šnekėtis ir aš jaučiausi lyg būčiau
trečias asmuo, nors tai aš žadėjau susitikti su Urte.. Prie mūsų priėjo
padavėjas.
-Labas vakaras. ,-Jau
vakaras?
Pakėliau akis, tai buvo..
-Danieli?
-Mantai? Tu čia dirbi?
-Tai reikia užsidirbti
pinigų gyvenime. ,-nusijuokė. -O kaip tu sugalvojai ateiti į šią kavinę?
-Buvo arčiausiai.,-Nusišypsojau.
-Beje. ,-Jis pasilenkė
prie manęs, kad girdėčiau tik aš. –Nepamiršk ateiti rytoj į repeticiją, nes
kitaip man šakės.. Jau du kartus nepasirodei.,-jis atsitraukė. –Ir ką gį sau
galvoji?,-jis gan skaudžiai trenkė man per petį.
-Net nepatikėtum kur aš
buvau. ,-nusijuokiau. –Beje štai čia Urtė ir Lukas. –Luko vardą ištariau, gan
švelniai. Bent pats taip maniau. –Urte, Lukai, čia Mantas.
-Labas. ,-jie
pasisveikino.
-Jūs pora? ,-paklausė
Mantas.
-Ne ji mano klasiokė, o
apie juos nežinau. ,-nusijuokiau.
-Na gerai, ko pageidausite
ponai ir ponia?
-Man kavos.,-pasakiau aš.
-Man taip pat.
,-Nusišypsojo Urtė.
-Man kavos su pienu.
–Pasakė Lukas.
-Jūsų užsakymas,
gerbiamieji, priimtas. ,-nusišypsojo Mantas ir nuėjo.
-Kas jis tau? ,-paklausė
Urtė.
-Draugas.
Tuo pačiu metu, man
suskambo telefonas. Išsitraukiau jį. Kaip ir maniau, tai buvo Kostas, vis dėl
to jis turėtų skambinti, nes išėjau nieko nepasakęs, bet antra vertus, koks jam
skirtumas?! Jis man nei tėvas, nei ką.! Numečiau ragelį ir išjungiau telefoną.
-Tai Danieli, kur tu buvai
prapuolęs?,-Paklausė manęs Urtė.
-Nepatikėtum. Beje, ko tu
norėjai iš manęs, Lukai? ,-Šį kartą jo vardą tariau su pasišlykštėjimu.
-Na.. Norėjau
atsiprašyti.. taigi .. Atsiprašau. ,-jis žvelgė pro langą.
Aš pasidėjau rankas ant
stalo ir pasiremiau galvą.
-Tavo atsiprašymas..
Nepriimtas. ,-nusižiovavau.
Urtė manę nužvelgė žudančiu
žvilgsniu, bet aš nekreipiau dėmesio.
-Štai jūsų kava,
gerbiamieji. ,-net nepajutau, kaip prie mūsų priėjo Mantas. Jis šypsojosi savo
viliojančia merginas, šypsenėle.
-Ačiū. ,-Visi padėkojome.
Vos tik pabaigėme gerti
kavą, Urtė pakilo ir atsisveikino.
-Jau turi eiti?
,-sumurmėjau mielu balseliu. ( netgi aš tokį turiu).
-Taip, atleisk, kada nors
vėl susimatysime. ,-ji apkabino manę.
-Ir aš jau
eisiu.,-atsistojo ir Lukas. –Iki Danieli. ,-jis pažvelgė į manę.
-Sudiev. ,-Numojau ranka,
žiūrėdamas pro langą.
Susimokėjau už savo kavą
ir išėjau. Lauke lijo kaip iš kibiro.. Buvo jau gan tamsu. Keista, nejaugi tiek
laiko užsibuvome? Mašinos lėkė, ir ne viena spėjo mane aptaškyti.
-Idiotai!
Keli žmonės atsisuko į
manę.. Visi skubėjo, lėkė, nejaugi jie taip bijo lietaus? Nevykėliai. Nežinau
kodėl, bet šiuo momentu, man buvo į viską giliai nusispjaut. Viena mašina privažiavo
prie manęs. Kas jam? Gi aš ant šaligatvio, po galais! mašina sustojo ir
atsidarė langas, per lietų įžiūrėjau žmogaus figūrą.
-Štai kur tu..
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą