11įrašas
Prie stalo sėdėjo tėtis, mama ir kažkoks
vyriškis, bet negalėjau atpažinti iš jo nugaros. Pala... Negali būti... Nejaugi
čia jis???..
-O, pagaliau atėjai Danieli.
,-linksmai pasakė mano mama. – Dar prisimeni savo draugą Luką?
-Taip.. ,-kaip čia neprisiminsi,
kad jis gėjus..
-Čia jo tėtis, atsimeni taip pat,
galbūt?
-Ne. ,-Iš pradžių buvau
pagalvojęs, kad tai Kostas.. Ačiū Dievui..
Aš atsisėdau prie stalo ir
pradėjau valgyti... buvo keista valgyti prie stalo su mama ir tėvu, nes mes
paskutinį kartą tai darėm labai seniai..
-Nebuvot susitikę su Luku? ,-paklausė
Luko tėtis.
-Ne. ,-pamelavau. Mano tėtis su
mama susižvalgė.
-Danieli, kokia naujieną šiandieną
sužinojome! ,-sučiulbėjo savo balsu, mama..
-Nu? ,-Pilna burna pasakiau ir
tėvas į manę pasižiūrėjo piktu žvilgsniu.
-Lukas su savo tėčiu atsikraustė į
Klaipėdą! ,-šypsojosi. ,-Ar gi nesmagu, kad vaikystės draugas bus su tavimi?
,-ji nenustojo šypsotis. Luko tėtis, taip pat šypsojosi, na o mano tėtis- na
jis tiesiog valgė..
O man tai buvo šokas... Tas
sutrauka pydarastas, atsikraustė į tapati miestą, kaip aš?!! Nieko neatsakęs,
pakilau nuo stalo, pasiėmiau iš spintelės kačių ėdalo, bei lėkštutę, ir nuėjau
į savo kambarį, pakeliui pasiimdamas Pūkį. Užtrenkiau durimis, įdėjau Pūkiui
ėdalo ir kritau į lovą. Už ką, JIS? Kodėl? Kodėl man taip?.. mano gyvenimas
sušiktas.. Persiverčiau į kitą lovos pusę..
Saulė jau buvo nusileidusi, matyt
buvau užmigęs trumpam.. Prisiminiau savo vadinamąjį dienoraštį ir pradėjau jo
ieškoti po visą savo kambarį.: apieškojau po stalu; po lova ; po čiužiniu ; po
spinta ; ant spintos; ant palangės; tarp rūbų; tarp knygų... Neradau.. kur jis
gali būti?! Žvilgtelėjau į laikrodį jau buvo 12valanda nakties, buvau tikrai
pavargęs, tad kritau į lovą pamiegoti..
-Danieli! Kelkis ir drožk į
mokyklą!!! ,–Rėkė manot tėtis, įėjęs į mano kambarį.
Pramerkiau akis.
-Ir dėl dievo meilės! Kaip tu
miegi?! ,-rėkė jis ant manęs. –Na kelkis, mes su mama važiuojame į darbą.
-Aš šiandien labai prastai
jaučiuosi.-pasakiau.
-Nesimuliuok tiktai.!
-Tėti.. tikraj. ,-visas pradėjau
drebėti ir sulaukiau kvėpavimą, kad žandai nuraustų.
-Na atrodai niekaip. Kiek tau
šiandien pamokų?
Pala šiandien penktadienis....
am...
-6, bet labai lengvos. Labai noriu
eiti į istoriją, bet neįsivaizduoju kaip išsidėsiu. ,-pradėjau keltis iš lovos
pamažu.
-na šiandien pagulėk...,-jis
uždarė duris ir išėjo.
Negaliu patikėti! Jis manimi
patikėjo! Manę taip suėmė juokas, kad vos, vos susilaikiau nenusijuokęs
garsiai. Aww, saldusis miegas...
NUOSTABU! Nėjo užmigti, pasiėmiau
telefoną.
Buvo gautos dvi žinutės.
„Šiandien susirinkimas 12valandą, būk toje pačioje vietoje kaip vakar.
Mantas“
Ir antra žinutė nuo nežinomo
numerio:
“Labas, kodėl ne mokykloje? Karolina“
“Labas, kodėl ne mokykloje? Karolina“
Kažin, iš kur Karolina gavo mano
numerį? Nieko neatrašęs, bandžiau užmigti.
Mane prižadino beldimasis į langą.
Saulė jau buvo pakilus gan aukštai, matyt pietūs. Šiaip ne taip, išlipau iš
lovos ir priėjau prie lango. Ten buvo Mantas.
-Asile, mes vėluojam! ,-Rėkė
Mantas.
-Kur? ,-iškarto nesusigaudžiau.
-Į susirinkimą! Kitaip sakant į
tavo pamokas! Varom! ,-rėkė Mantas.
-Ok, tuoj.
Uždariau langą ir pasižiūrėjau į
veidrodį.
-Ai bus gerai!
Nulipau į apačią ir išbėgau lauk.
Mantas turbūt jau buvo nubėgęs, nes jo neradau prie savo kiemo. Nieko nelaukęs,
pasileidau bėgti prie pastato, kur buvome vakar. Pakeliui nieko pažystamo
nesutikau, pasisekė. Atbėgęs į kiemą, pamačiau Mantą, jis kalbėjosi telefonu.
Pamatęs, mane priėjo prie manęs.
-Tu vėluoji. ,-nusijuokė.
-Koks skirtumas. ,-nusijuokiau ir
aš.
-Na tai pradedam?
-Tai ko laukt? ,-nusijuokiau ir
sutikau.
Jis manę mokino pagrindinio judesio,
jis buvo gan lengvas. Reikėjo dešinę koją dėti prie kairės, t.y. stovėti
lygiai. Po to pasukti dešinę koją į dešinę, kairės kojos kulną sukti į dešinę.
Ir t.t. Taip atrodo, kad slysčiau grindimis.
-Tu kaip tikras profesionalas!
,-nusijuokė Mantas. –Gal varom į kokį bariuką? Aš išbadėjęs.
-Aš irgi, aš net pusryčių nevalgęs. ,-juokėmės abu ir
patraukėme iki arčiausiai esančio baro-restorano.
Aš užsisakiau pica už 9lt, nes
tiek buvau radęs kišenėje, o Mantas kažkokį kepsnį sau ir dar gerti abiem paėmė.
-Tau tiks alus? ,-klausė jis
manęs.
-tai aišku, jei padavėja tau
parduos. ,-nusijuokiau.
-Parduos, turiu pažymėjimą. ,-jam
sužibo akys.
-Tai kiek tau metų? ,-pasidomėjau.
-Mažai, bet jie neturi to žinoti.
,-nusijuokė Mantas.
Net pats nepatikėjau, kad padavėja
atnešė du alaus. Man ji nedavė, padėjo abu prie Manto, bet jis man pastūmė
vieną, kai ji nuėjo šalin.
-į sveikatą! ,-sudaužėm stiklinėm
ir pradėjom gerti.
Aš pažiūrėjau į savo telefoną, jau
man tikrai reikia eiti namo. Buvo 6,15h. Mes patraukėme link namų, jis pasuko į
savo gatvę, o aš ėjau toliau. Grįžęs namo, pamačiau ant kiemo mašiną, ir ji
tikrai buvo ne mano tėčio, su šita mašina buvau važiavęs nemažai kartų, kad
būčiau užmiršęs... Tai buvo Kosto mašina! Įėjau į vidų gan tyliai, ir pats nesupratau
ar duris buvau palikęs atrakintas, ar kaip? Slinkau palei sieną į virtuvę. Joje
nieko nebuvo, tik ant stalo gulėjo raštelis, perskaičiau jį.
„Danieli, mes su tėčiu išvažiavome darbo reikalais, grįšime po dviejų dienų, pinigai maistui stalčiuje, mano kambaryje. MAMA.“
„Danieli, mes su tėčiu išvažiavome darbo reikalais, grįšime po dviejų dienų, pinigai maistui stalčiuje, mano kambaryje. MAMA.“
Kaip faina... Patraukiau link
svetainės, slinkau palei sieną vėl, nes svetainėje girdėjosi kažkoks
krebždesys. Stovėdamas prie svetainės kampo, labai, labai atsargiai
pasižiūrėjau. Ten stovėjo... kažkoks žmogus.. Iš nugaros negalėjau atpažinti..
Bet, nejaugi tai?!
-Koks protingas vaikis! ,-Aš
nepajutau kaip, bet kažkas priėjęs man iš nugaros, kažko staigiai suleido į
kaklą, buvo nežmoniškas skausmas, parkritau ant grindų. Pabandžiau atmerkti
vieną akį, ir patvirtinau savo spėjimą, kad svetainėje tikrai buvo pažįstamas
žmogus...
Bandžiau pramerkti akis, jos
prasimerkė gan sunkiai. Pamačiau lubas, pasukau galvą į šoną, tai buvo spinta,
mano spinta. Aš savo kambaryje. Nejaugi tai galėjo būti sapnas? Bet kaip? Tas
skausmas.. Pačiupinėjau savo kaklą. Vis dėl to, tai buvo ne sapnas. Ant mano
kaklo, buvo užklijuotas pleistras ir man skaudėjo visus kaulus.
-Pagaliau atsibudai. ,-Tuo pačiu
metu, kai masčiau, įėjo Kostas.
-Taip ir maniau, kad tai tavo
darbas, asile.. ,-man nekaip sekėsi tarti žodžius.
-Nusiramink, aš net
neįsivaizduoju..
Aš pertraukiau jį.
-Dink iš mano kambario! ,-rėkiau
ant jo.
-Bent leisk paaiškinti. ,-Tik
dabar pastebėjau, kad jis buvo garuojančios arbatos, Jis ją padėjo ant stalo.
-Tai kodėl po galais, kai grįžau
namo, mačiau ant kiemo tavo mašiną? ,-susinervinau, ir dar labiau pradėjo
skaudėti kaklą. Veriantis, nežmoniškas skausmas.
-Ten buvo ne mano mašina. Tavo
tėtis man paskambino, kad šiandien neateisi į mokyklą ir paprašė, kad atneščiau
tau istorijos namų darbus.
-aš netikiu tavimi. ,-aš juo
negaliu tikėti, nes mano tėvas taip nedaro.
-Tikėk.
-N..
Kostas atsisėdo ant kėdės, kuri
buvo prie mano stalo, apsuko ją ir apsižergė ją, tuo pačiu metu jis manę
pertraukė.:
-Atvažiavęs į tavo kiemą,
pamasčiau mašiną, labai panašią į mano, tik numeriai skyrėsi. Aš sustojau
gatvėje ir paspaudžiau garso signalą su alkūnę, to nenorėdamas. Tuo tarpu iš
tavo namų išėjo du žmonės, negalėjau pasakyti jų lyties, jie abu buvo apsirengę
juodai ir tuo pačiu su kepurėmis.
-Tai nieko nepaaiškina.
-Klausyk toliau: aš skambinėjau į
tavo namo duris, niekas neatidarė, tad maniau paliksiu pašto dėžutėje užduotis,
tik paspaudžiau rankeną ir jos atsivėrė. Ir pats nustebau. Įėjęs į vidų,
pamačiau tave gulintį prie didžiojo kambario.
-prie svetainės?
-Taip. Tu net nejudėjai, kai
šaukiau tavo vardą ir judinau tave, bet pulsas buvo. Nunešiau tave į pirmutinį
pasitaikiusį kambarį, kuriame buvo lova.
-Čia mano kambarys.
-Aišku. Tai va, aš išėjau iš tavo
kambario skambinti greitajai, kai pamačiau katiną, jis kniaukė.
-Pūkį. ,-pataisiau.
-Jei jo toks vardas. Susiradęs
virtuvę, apieškojau spinteles ir paėmiau kačių ėdalo, įbėriau jo į ant žemės
esančią lėkštutę ir užplikiau arbatos. Nuėjęs į tavo kambarį, pamačiau, kad tu
atsimerkęs. Tai viskas ką aš mačiau ir ką dariau. ,-jis atsikvėpė.
Aš juo vis vien nepatikėjau..
-DINK IŠ MANO KAMBARIO,
prašyčiau!!! ,-užrėkiau nors gal ir be reikalo.
-Jei tu to pageidauji, gerai.
,-Jis pakilo nuo kėdės. Tik dabar pamačiau, kad jis buvo su akiniais, jo
paakiai buvo patinę ir pajuodę. Jis visas atrodė pervargęs. Kostas išėjo iš
mano kambario ir uždarė duris.
-Na ir keistas tipas.
,-sumurmėjau. Bandžiau atsisėsti, bet nepavyko. Aš jaučiausi klaikiai, mano
visas lėmuo... bandžiau pasikelti marškinėlius, su kuriais buvau. Taip ir maniau.
Aš visas nusėtas mėlynėm.. Nenuostabu, kad man taip viską skauda..
-Danieli? ,-Tai vėl Kostas, jis
įėjo į mano kambarį. –Ar čia tavo sąsiuvinis? ,-jo rankose buvo, kažkur matytas
sąsiuvinis, bet negalėjau prisiminti kur.
-nežinau..
-Na, jis buvo pamestas ant grindų,
kur radau tave. ,-pasakė jis ir padėjo sąsiuvinį ant mano stalo. Nesitikėjau,
bet jis išėjo iš mano kambario.
-Lopas... ,-sumurmėjau ir bandžiau
prisiminti kas buvo įvykę.. Pala..
-KOSTAI!! ,-Sušukau.
Jis įpuolė į mano kambarį.
-Kas atsitiko?!
-Na nieko, bet nesakyk nieko mano
tėvams, ir nekviesk gydytojų, gerai? ,-bandžiau būti „geras“..
-Tai neišeitų į tavo naudą. ,-jis
priešinosi.
-Man nieko baisaus nėra, tikrai.
,-melavau, nes jaučiausi kaip ką tik iš avarijos..
-Nemeluok, aš mačiau tavo kūną..
Visas mėlynes..
-ar sutarta? ,-apsimečiau
negirdėjęs, ką jis sakė.
-Bus matyti. ,-Jis išėjo ir uždarė
mano kambario duris.
Aš tuo tarpu pabandžiau užmigti..
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą