8 ĮRAŠAS
Mokyklą priėjau lygiai
8valandą. Nes nuskambėjo skambuti į pamoką. Na ir greitai šį kartą aš, neveltu
bėgau. Pirma pamoka Istorija. Ūh, nemėgstu jos. Įėjęs į klasę, persigandau.
Istorijos kabinete stovėjo Kostas.! Susiradau laisvą vietą
prieš galą ir atsisėdau.
-čia mani vieta. ,-prie manęs priėjo turbūt mano klasiokas.
-Nu ir?
-tai čiuožk iš čia.
-aš pirmas atsisėdau čia, nepatinka susirask kitą vietą,
šiukšle. ,-žiūrėjau į jį piktu žvilgsniu, dar kažkoks nevykėlis man pavadovaus
kur sėdėti. Jis buvo blondinas.
-Nori gauti į kaulus? ,-ėjo link manęs. Kitos mergaitės
šaukė kažką panašaus į „Lauri, nelįsk prie jo, jis naujokas.“ Bet man buvo tas
pats aš atsistojau.
-Tai ką išsigandai? ,-nusišypsojo jis idiotiška šypsena. Aš
jam trenkiau iš kumščio į veidą. Jam pradėjo bėgti kraujas iš nosies.
-Tu gal debilas?! ,-Jis puolė mane įniršęs, bandžiau
išvengti, bet nesu labai sportiškas, tad trenkė į pilvą. Vėl kenčia mano
pilvas. Aš jam trenkiau atgal, jis sulaikė mano smūgį, bandžiau spirti, bet ir
tai jis pirmiau sureagavo, vis dėl to, ne man muštis..
-Ė, baikit. ,-Bėgo prie mūsų Kostas. Jis sulaikė mano ranką,
ruošiantis trenkti Lauriui.
-Paleisk! ,-Šaukiau ant jo. Lauris
atsisėdo ant suolo užsidengęs veidą. Apsimetinėja.
-Kuris pradėjo?! ,-Kostas rėkė ant
visos klasės. Bent paleido mano ranką. Aš atsisėdau atgal į savo vietą.
Nuskambėjo skambutis.
-Po pamokos, kad būtumėte abu prie
direktoriau kabineto. ,-Tai pasakęs Kostas, nuėjo prie mokytojo stalo ir
išsiėmė iš „matyt“ savo tašės knygą, užsidėjo juodais rėmeliais akinius ir
atsisėdo ant kėdės. Jis pradėjo aiškinti pamoką, bet tai man visai nerūpėjo.
Atrodė, kad skambutis vėlavo visą valandą. Viską susimečiau į kuprinę ir
drožiau iš klasės.
-Danieli, pasilik trumpam.
,-Pasakė Kostas žiūrėdamas pro akinių viršų. Jo paakiai buvo patinę, tik dabar
tai pastebėjau. Kai visi išėjo iš klasės, aš priėjau prie jo.
-Ko? ,-suniurzgėjau.
-Kuris pradėjot muštynes? ,-jis
dar vis žiūrėjo pro akinių viršų.
Aš tylėjau, nieko nesakiau.
-Nejaugi tau taip patinka muštis?
,-nusišypsojo, stebėdamas mane.
-Ir kas, jei ne?
-Tada, dėl ko susimušot?
,-kamantinėjo jis vis dar mane.
-Galiu eiti jau pas direktorių?
-Jei man pasakysi nereikės.
-ko toks geras? ,-žiūrėjau į jo
akis, jis į mano. Jis atrodė, kai nesveiko proto žmogus.
-O kada aš buvau blogas?
,-nusišypsojo. –Tai dėl ko susimušot?
-Aš vėluoju. Viso gero, tamsta
mokytojau. ,-išdrožiau iš klasės.
-Danieli, palauk!
Man nerūpėjo ko jis norėjo,
drožiau į direktoriau kabinetą, tiksliau sakant direktorės.
Kabinete prasėdėjau gerą
pusvalandį.. Galima sakyti klausiausi moralo.
-Tai dėl ko viskas prasidėjo?
,-klausė direktorė.
-Lauris trenkė į veidą.
,-numykiau. Jau tai kartojau gal kokius dešimt kartų.
-Na matau daugiau nieko
nepasakysi, gali eiti. ,-pasakė direktorė.
Aš greitai pakilau nuo kėdės ir
išėjau iš kabineto. Atkentėjau likusias pamokas, Lauris manęs vengė. Taip jam
ir reikia. Kai nuskambėjo skambutis iš paskutinės pamokos, drožiau link
išėjimo.
-Ką šiandien veiksi? ,-tai buvo
Mantas.
-Dykinėsiu, o tu? ,-nusijuokiau.
-kažkas panašaus, na iki. ,-nubėgo
jis.
Ėjau keliu namo, prie manęs
privažiavo mašina. Tai buvo Kostas.
-Gal pavežti? ,-kaip visada
nusišypsojo jis.
-Na gerai. ,-nusišypsojau.
Įsėdau į jo automobilį ir
važiavome link mano namų. Aš pats nesupratau, kodėl aš sutikau atsisėsti į jo
mašiną? Ir dar nusišypsojau?!
-Tai kodėl šiandien susimušėt?
,-šį kartą jis nustatė rimtą veido miną.
-Jam nepakako vietos. ,-kąąąą?!
Kodėl aš jam tai sakau? Kas man pasidarė? Mintyse aš rėkiau, o išorėje buvau „mergaitiškas“
-Aišku. ,-nusišypsojo jis.
-Nuo kada tu mokytojas?
-Nuo šiandien. ,-nusišypsojo.
-Vis vien keista, kodėl tu mane
veži namo? ,-„išmečiau“ šypseną.
Jis neatsakė į mano klausimą. Oh..
-Na štai atvažiavome.
,-nusišypsojo jis. Kaip ir maniau jis mane paleido prie kaimyno namo.
-Ačiū.
Išlipau iš mašinos ir laukiau kol
jis nuvažiuos.
-Rytoj susitiksim. ,-nusišypsojo.
Pagaliau jis nuvažiavo. Ėjau
tiesiai namo. Prie namų pamačiau gan gražų ir nemalonų vaizdą.
Prie namo stovėjo mano mama ir
tėtis. Nelabai apsidžiaugiau, nes vėl bus daug rėkimų.
-Danieli! ,-sušuko mama.
Aš priėjau prie jos.
-Labas mama ,-nusišypsojau. –tave
jau paleido?
-Taip.
-šaunu. ,-nuėjau į vidų,
pasikabinau striukę. Po manęs į namą įėjo mama ir tėtis. Pasigirdo skausmingas
miauktelėjimas.
-Pūki! ,-sušukau.
Tėtis primynė Pūkiui uodegą.
-Kas čia?! ,-sušuko mama.
-mano augintinis!. ,-nenorėjau
rėkti, bet taip gavosi.
-Kas?!,-rėkė mama.
Tėvas bandė raminti mamą, o aš
pasiėmęs pūkį, lipau laiptais į savo kambarį. Tik spėjo grįžti namo ir iškart
visokios nesąmonės darosi! NEKENČIU. Pamaitinau pūkį, pasiėmiau telefoną. Tik
spėjau jį paimti į rankas jis suskambo. Pakėliau ragelį.
-Alio?
-Labas, Danieli. ,-tai buvo Lukas.
-Labas, Danieli. ,-tai buvo Lukas.
-Ko tu nori? Po galais? !!
,-rėkiau į telefoną.
-Nusiramink, tik norėjau dar kartą
atsiprašyti.
Padėjau ragelį. Nervai tiesiog
degte degė. Atsiguliau į lovą. Niekaip nėjo nusiraminti. Nulipau laiptais į
apačią. Vėl tas kvailas vazonas! Negaliu to pakęsti.!
-Danieli, sutvarkyk! ,-rėkė tėvas.
-Paskui!
Pasiėmiau švarką ir trenkiau namo
durimis. Norėjau nusiraminti. Žadėjau eiti į parką, bet persigalvojau ir ėjau
tiesiog tiesiai, nežinodamas kur. Mintyse sukosi įvairios mintys. Kodėl po
galais aš su Kostu elgiausi maloniai? Kodėl tas suskis Lukas man skambino?
Kodėl, kodėl?!
Aš stovėjau prie perėjos, nes degė
raudona šviesoforo spalva.
-Vaikeli, jau užsidegė žalia
šviesoforo spalva. ,-į mane kreipėsi senyvo amžiaus moteris.
Pakėliau akis. Ji teisi. Pradėjau
eiti į kitą kelio pusę. Pakėliau galvą, nes ėjau ją nuleidęs ir pamačiau
akropolį. Na ką, gal ten pavyks prasiblaškyti? Ėjau link jo. Priėjau jį per
3minutes. Visai normaliai.
Vaikščiojau po akropolį,
nežinodamas ką aš čia veikiu. Tik staiga pamačiau žmonių būrį, apsispėtusiu
ratu ir muziką. Priėjau prie tos vietos. Ten šoko jaunuoliai hip hopą. Jie
tikrai, mokėjo jį šokti. Kai gyvenau Vilniuje, su Luku mokėmės jį šokti, bet
teko man persikraustyti, tad tas noras šokti hiphopą praėjo.
Paaugliai šoko, kol neatėjo
apsauginiai. Buvo didžiulis sujudimas, jaunuoliai „dėjo“ į kojas. Ir tarp jų
pamačiau matytą veidą, tai buvo Mantas. Jis bėgo nuo apsauginių! Jis nuo jų
tikrai buvo atsiplėšęs. Aš pribėgau prie rūbinės ir turbūt jis mane pamatė, nes
pribėgo prie manęs.
-Danieli, padaryk man paslaugą, aš
tau atsilyginsiu ko tiktai norėsi. ,-Jis purtė mane, paėmęs už pečių.
-Gerai. ,-neturėjau jokio plano,
bet vis tiek norėjau jam padėti. –Bėk už šio kampo. ,-parodžiau artimiausią
kampą.
Apsauginiai jau buvo netoli, jie
jį pastebėjo. Nieko nelaukęs, aš pradėjau į jos bėgti, išsitraukiau telefoną ir
vaidinau, kad rašau žinutę. @@@@@@@@@@
Planas visai pavyko. Aš vieną
apsauginį pargrioviau, bet ir ne pats minkščiau kritau. Kitas apsauginis
sustojo taip pat. Na ką, Mantas laisvas.
-Ką tu čia išsidirbinėji vaiki?!
,-jie buvo įsiutę.
-Atsiprašau. ,-vaidinau
susijaudinusį ir nekaltą. -,aš nepastebėjau jūsų, apgailestauju. ,-pradėjau
dirbtinai drebėti.
-Kitą kartą žiūrėk kur bėgi!
,-rėkė vienas iš jų ant manęs. Apsauginiai nuėjo.
Cha! Mano veidą nušvietė
džiaugsminga šypsena. Čia tai geras prasiblaškymas! Mantas tikrai man liks
skoloj.! Nuėjau į jam nurodytą užkampį. Jis buvo susigūžęs, mane pamatęs, jo
veidas nušvito.
-Pavyko? ,-juokėsi jis.
-Nebūtų pavykę, nestovėčiau čia.
,-juokiausi ir aš.
-Aš tau amžinai liksiu skolingas.
-Ne amžinai. ,-dar vis juokiausi.
-Na gerai, rėžk ko nori. ,-Atsistojęs
nusišypsojo.
-Iš kur tu moki taip gerai šokti?
,-paklausiau.
-cha! Nė pats nežinau.
,-nusijuokė.
-išmokyk mane. ,-nusijuokiau.
-rimtai? Norėtum? ! ,-juokėsi.
-Nu. ,-nusijuokiau.
-Tai gerai, duok numerį.
Padiktavau jam savo numerį ir
susitarėm dėl mūsų susitikimo rytoj. Na visai neblogai. Pasiėmęs telefoną, kaip
visada radau praleistus skambučius nuo tėvo ir vieną gautą žinutę nuo mamos.
„Danieli, grįžti namo ir pasiimk savo katiną. Kad man jo nebebūtų.“
Kaip miela gauti tokią žinutę.
Tegul ji svajoja, kad jo nebebūtų namie.
Aš stovėjau lauke, jau buvo gan
vėlokai, bet kas man darbo. Ėjau namo klausytis moralo. Buvau taip
užsisvajojęs, (kas man nepriimtina) kad net nepastebėjau, kaip greitai parėjau
namo. Įžengiau pro duris.
-kur tu, po galais buvai? ,-ant
manęs pirmutinis rėkė tėvas.
-Koks tavo sušiktas reikalas?!
Mano gyvenimas-mano taisyklės, mano klaidos-mano pamokos, visa tai-ne tavo
reikalas!! ,-užrėkiau ant jo.
Tėvas buvo nustebintas tokių mano
žodžių, o aš nieko nelaukęs „drožiau“ į savo kambarį.
-Danieli, kad daugiau taip nebūtų.
,-mama tai sakė meiliai, bet kartu ir nusikosėdama.
Nieko neatsakęs jai, nuėjau į
kambarį. Ant lovos gulėjo pūkis.
-Na ką gi, reikės kažką su tavimi
daryti. –atsitūpęs prie lovos, glosčiau Pūkį.
Išsiėmiau knygas ir prisėdau
daryti namų darbus. Jau buvo 21:24. Padariau istoriją ir matkę, kitas tingėjau
ir atsiguliau į lovą. Bet kad ir kaip būtų keista, jau buvo dešimta valanda
vakaro ir kažkas skambino į mūsų namo duris. Atsikėliau nuo lovos ir ėjau
laiptais žemyn.
-o, kaip gerai Danieli. ,-prakalbo
mano mama. –kaip tik norėjau šaukti tave, nes pas tave atėjo svečias.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą